Aby zadać pytanie kliknij ikonę czatu , który pojawia się w lewym, dolnym rogu ekranu. Wpisz pytanie w aktywne pole i wyślij poprzez kliknięcie „Dodaj wypowiedź”. Klikając w ikonę czatu można również odświeżyć dyskusję, w tym miejscu pojawi się również informacja o nowych pytaniach.

Subscribe
Powiadom o
1 Wypowiedź
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
1 rok temu

Dodatkowe pytania można wysyłać na konsultacje@katowice.eu

Mieszkaniec
1 rok temu

Ile dokładnie miejsc parkingowych zostanie zlikwidowanych przy ekranach dźwiękochłonnych? W prezentacji mówił pan o likwidacji 60 miejsc – natomiast na wizualizacji wygląda jakby miało zostać ściętych kilkanaście. To duża różnica. Fajnie jakbyście precyzyjnie przygotowywali materiały dla mieszkańców.

Mieszkaniec
1 rok temu

90 milionów to bardzo dużo dla budżetu Katowic a są inne potrzeby.Za te pieniądze można by stworzyć kilka parków miejskich lub zbudować kilkadziesiąt kilometrów dróg rowerowych. Nie marnujcie pieniędzy publicznych!

Mieszkaniec
1 rok temu

Dzień dobry
Chciałabym prosić o udzielenie informacji gdzie w trakcie prowadzonej inwestycji zostaną przeniesione miejsca parkingowe, których i tak na obecną chwilę jest za mało ?
Proszę również o informację o ile zwiększy się ilość miejsc parkingowych po zakończeniu inwestycji?

Mieszkaniec
1 rok temu

Czy w celu zredukowania emisji hałasu i emisji spalin planowana jest wymiana okien obejmujących budynki przy Alei Rożdzieńskiego nr 88, 90, 96 i 100, głównie w mieszkaniach na wyższych kondygnacjach /np. od III piętra/, tak jak w przypadku budynków przy Alei Rożdzieńskiego nr 86 i 86a położonych od strony obecnej ulicy Dudy Gracza. Podwyższenie tylko ekranów od strony północnej Osiedla Gwiazdy nie spowoduje ani redukcji hałasu, ani redukcji spalin.

Mieszkaniec
1 rok temu
  1. Czy poza wybudowaniem estakady pozwalającej zjechać na drogę w kierunku Tychów oraz podniesieniem ekranów chroniących przed hałasem planowane są jakieś inne zmiany? Wizualizacja praktycznie pokazuje jedynie zmianę w postaci estakady.
  2. Czy planuje się zabranie terenu osiedla Gwiazdy? Jeśli tak to proszę wskazać wyraźnie na czym ma polegać ta ingerencja.
  3. Jak się ma planowane poszerzanie dróg w centrum miasta do idei tworzenia centrów przesiadkowych, które mają zmniejszać ruch drogowy w centrum miasta?
  4. Wiadomo, że każde powiększenie sieci dróg w centrum przynosi zwiększenie ruchu samochodowego i w końcu zmniejszenie drożności sieci dróg. Zbudowany ciąg al. Roździeńskiego jest tego dobitnym przykładem. Za ile lat przebudowany teraz ciąg okaże się niedrożny?
  5. Już teraz bardzo szeroka Al. Roździeńskiego dzieli miasto i generuje ogromny ruch. Czy chcemy dalszego zwiększenia ruchu w centrum?
  6. Czy musimy pogorszyć jakość życia mieszkańców osiedl Gwiazdy?
1 2 3 30